Wolverine

Keď je najzraniteľnejší, je najnebezpečnejší!

Orig. názov: The Wolverine
Žáner: akčný
Krajina: USA
Web stránka: http://thewolverinemovie.com/
 
Réžia: James Mangold
Scenár: Mark Bomback, Christopher McQuarrie
Kamera: Ross Emery
Hudba: Marco Beltrami
Hrajú: Hugh Jackman, Hiroyuki Sanada, Tao Okamoto, Rila Fukushima, Brian Tee, Will Yun Lee, Svetlana Khodchenkova
OBSAH filmu Wolverine:

Wolverine (Hugh Jackman), najslávnejší hrdina zo ságy X-Men, sa vo svojom novom dobrodružstve pozrie do súčasného Japonska, aby tam otestoval svoju nesmrteľnosť na ostrí samurajských mečov. V tomto pre neho úplne neznámom a nezrozumiteľnom svete sa stretáva nie len s mužom, ktorému v minulosti zachránil život, ale aj so svojou najväčšou Nemezis: osudovou pomstou, ktorej sa nemôže vyhnúť, ale môže s ňou bojovať a dúfať vo víťazstvo alebo aspoň záchranu.
Z tejto neľútostnej bitky na život a na smrť so samurajským klanom však Wolverine odchádza navždy poznamenaný. Prvýkrát v živote sa cíti zraniteľný, ocitá sa na samej hrane svojich fyzických a psychických možností. Zďaleka už nebojuje len so smrtiacimi zbraňami nepriateľov, ale aj s vlastnou smrteľnosťou. 
Z týchto vnútorných a vonkajších bojov sa potom ale vracia omnoho silnejší a nebezpečnejší, ako kedykoľvek predtým.
Hugh Jackman k svojej ikonickej postave a jej príbehu dodáva: „Páči sa mi predstava, že do Japonska, do sveta plného cti, dávnych zvykov a tradícií vpadne outsider s anarchistickými sklonmi a začne si v ňom raziť vlastnú cestu. Naviac sa tu stretne so samurajmi, ktorí mu nakopú zadok, napriek tomu, že nie sú mutanti.“

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *