Lásky čas

Čo keby sa dalo žiť nanečisto?

Orig. názov: About Time
Žáner: romantický, komédia, sci-fi
Krajina: Veľká Británia
Web stránka: http://www.abouttimemovie.com/
 
Réžia: Richard Curtis
Scenár: Richard Curtis
Kamera: John Guleserian
Hudba: Nick Laird-Clowes
Hrajú: Rachel McAdams, Domhnall Gleeson, Bill Nighy, Tom Hollander, Margot Robbie, Lindsay Duncan, Catherine Steadman, Amanda Renberg, Lee Asquith-Coe, Vanessa Kirby, Rowena Diamond, Lisa Eichhorn, Lydia Wilson
OBSAH filmu Lásky čas:

Tim Lake (Domhnall Gleeson) vo svojich 21 rokoch zistí, že dokáže cestovať v čase … V noci, po ďalšom neuspokojivom Silvestri, Timov otec (Bill Nighy) svojho syna zoznámi s úplne nečakaným faktom. Všetci muži v ich rodine mali a majú schopnosť cestovať v čase. Tim nemôže zvrátiť beh dejín, ale môže ovplyvniť to, čo sa stalo a deje v jeho vlastnom živote. 
Tim sa rozhodne túto schopnosť využiť, aby si vylepšil svoj ??doterajší život … a to tým, že si nájde priateľku. Ale nebude to také jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Keď sa Tim presťahuje z pobrežia Cornwallu do Londýna, aby sa stal právnikom, stretne tu krásnu, neistú Mary (Rachel McAdams). Tim a Mary sa do seba zamilujú, ale nešťastná udalosť počas jednej cesty v čase spôsobí, že sa tí dvaja nikdy nestretli. Takže sa stretnú znova prvýkrát – a znovu po prvýkrát – až sa Timovi konečne podarí, po mnohých vychytralých cestovaniach v čase, získať jej srdce späť. Tim potom využíva svoje nadprirodzené schopnosti, aby predniesol perfektný romantický návrh, aby zachránil svoju svadbu pred najhorším svadobným príhovorom, a aby uchránil svojho najlepšieho priateľa pred profesijnou katastrofou. 
Ale ako sa jeho neobvyklý život vyvíja, Tim pomaly zisťuje, že jeho jedinečný dar ho nemôže ochrániť pred utrpením, ušetriť ho vzostupov a pádov, ktoré stretávajú všetky rodiny. 
Aj cestovanie v čase má svoje limity a môže byť veľmi nebezpečné. Lásky čas je komédia o láske a cestovaní v čase, ktorá nakoniec odhalí pravdu, že na to, aby človek žil život naplno, cestovanie v čase vôbec nepotrebuje.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *