Strážcovia Galaxie

Od tvorcov úspešných filmov Iron Man, Thor, Captain America a Avengers.

Orig. názov: Guardians of the Galaxy
Žáner: akčný, dobrodružný, sci-fi
Krajina: USA
Web stránka: http://marvel.com/guardians
Réžia: James Gunn
Scenár: James Gunn, Nicole Perlman
Kamera: Ben Davis
Hudba: Tyler Bates
Hrajú: Chris Pratt, Zoe Saldana, Bradley Cooper, Vin Diesel, Dave Bautista, John C. Reilly, Karen Gillan, Benicio Del Toro, Lee Pace, Laura Haddock, Michael Rooker, Glenn Close, Ophelia Lovibond, Djimon Hounsou, Enzo Cilenti, Josh Brolin
OBSAH fi lmu Strážcovia Galaxie:

Spoločnosť Marvel, ktorá divákom už predstavila svetovo úspešné filmové série Iron Man, Thor, Captain America a Avengers, prichádza s úplne novým tímom – Strážcovia galaxie. 
Tentoraz sa súčasťou filmového sveta spoločnosti Marvel stáva aj vesmír!
V tomto akciou nabitom, výpravnom vesmírnom dobrodružstve sa odvážny dobrodruh Peter Quill stáva stredobodom záujmu nájomných zabijakov potom, čo Ronanovi, mocnému zloduchovi s plánmi ohrozujúcimi celý vesmír, ukradne tajomnú guľu. Aby neúnavnému Ronanovi unikol, je Quill nútený spojiť svoje sily so štvoricou pozoruhodných hrdinov – Rocketom, po zuby ozbrojeným mývalom, Grootom, humanoidom, ktorý pripomína strom, vražednou a tajomnou Gamorou a pomstychtivým Draxom ničiteľom. 
Keď ale Quill objaví skutočnú moc gule a hrozbu, ktorá sa v nej ukrýva a ohrozuje celý vesmír, musí urobiť všetko pre to, aby nesúrodá skupina ťahala za jeden povraz a v poslednom zúfalom súboji sa pokúsila zachrániť osud celej galaxie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *