Mami!

Najvyspelejší a najemocionálnejší film od režiséra Imaginárnych lások.


Orig. názov: Mommy
Žáner: dráma, psychologický
Krajina: Kanada / Francúzsko
Web stránka: http://mommythemovie.com/
 
Réžia: Xavier Dolan
Scenár: Xavier Dolan
Kamera: André Turpin
Hudba: Noia
Hrajú: Anne Dorval, Antoine-Olivier Pilon, Suzanne Clément, Alexandre Goyette, Patrick Huard, Pierre-Yves Cardinal

OBSAH, TITULKY A STIAHNUTIE FILMU MAMI!

Doteraz najvyspelejší a emóciami nabitý film kanadského režiséra medzinárodne úspešných filmov (o.i. Imaginárne lásky), najnovší počin len 25-ročného Xaviera Dolana mal svetovú premiéru v súťaži festivalu v Cannes (2014). Divákov uchvátili brilantné herecké výkony hlavných protagonistov, originálna hra s formátom obrazu, ktorá podčiarkla originalitu a kreativitu vôbec najmladšieho účastníka súťaže. Po projekcii v Cannes zožal film vyše 5-minútový potlesk. 
Xavier Dolan prichádza s filmom Mami!, ktorý dojíma a nadchýna široké publikum. Prináša príbeh dospievajúceho Steva s diagnózou ADHD (porucha pozornosti spojená s hyperaktivitou) a jeho mamy Diane, ktorá aj napriek odporúčaniam odborníkov trvá na tom, že sa o svojho syna postará sama a že dokážu zvládnuť aj školu. 
Vydajú sa na cestu, kde sa prchavé okamihy šťastia a spokojnosti rýchlo menia na výbuchy násilia a beznádeje. Hore a dolu, tak, ako to už v živote býva. Film Mami! bol tento rok horúcim kandidátom na Zlatú Palmu. Z festivalu si napokon odniesol Cenu poroty ex aequo.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *