Sedem zhavranelých bratov

Všetko čo sa povie, či je pravda, ktovie?


Orig. názov: Sedmero krkavců
Žáner: rozprávka
Krajina: Česko / Slovensko
 
Réžia: Alice Nellis
Scenár: Alice Nellis
Kamera: Matej Cibulka
Hrajú: Martha Issová, Sabina Remundová, Lukáš Příkazký, Václav Neužil ml., Zuzana Bydžovská, Jana Oľhová, Csongor Kassai, Kristína Svarinská, Marián Geišberg, Erika Guntherová, Jakub Zindulka, Barbora Mudrová, Zuzana Čapková, Matej Marušin, Miro Noga, Juraj Hrčka, Marta Maťová, Noël Czuczor
OBSAH filmu Sedem zhavranelých bratov:

Bolo raz jedno kráľovstvo, o ktorom by sa dalo rozprávať. A tiež kráľovská rodina, o ktorej by sa dalo všeličo povedať. Samozrejme tu bola čarodejnica, ktorá bývala v lese a tá len bola zaujímavá. Tiež tu bola dedina a v nej veľa ďalších ľudí a osudov. 
Tých príbehov by mohlo byť tisíc, ale náš príbeh je o slovách, ktoré môžu byť silnejšie než meč, jedovatejšie než hadie pohryznutie, ale tiež cennejšie než zlato a drahokamy. Je o slovách, ktoré je potrebné vysloviť opatrne, ako pekár kladie nakysnuté bochníky do pece… A práve sem, uprostred mnohých zamotaných príbehov a do vône čerstvo upečených buchiet sa jedného dňa narodila Bohdanka, ktorej vyrieknutá kliatba zakliala jej sedem urastených bratov na havranov. 
Odvážna dievčina sa rozhodne, že svojich bratov zachráni. Môže to však urobiť len ona sama, podľa rád starej bylinkárky. Natrhať žihľavu, urobiť z nej priadzu a ušiť sedem košieľ pre jej sedem zhavranelých bratov. Kým však kliatbu zlomí, postretne mnohých, ktorí jej budú stáť v ceste a mnohých ktorí ju budú na ceste k vyslobodeniu bratov sprevádzať.
Rozprávka na motívy Pavla Dobšinského.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *