Londýn v plameňoch


Akčná jazda v uliciach horiaceho Londýna, ktorý sa zrútil pod útokmi teroristov.

Orig. názov: London has Fallen
Žáner: kriminálny thriller, akčný
Krajina: USA, Veľká Británia
Réžia: Babak Najafi
Scenár: Katrin Benedikt, Creighton Rothenberger, Christian Gudegast, Chad St. John
Kamera: Ed Wild
Hudba: Trevor Morris
Hrajú: Gerard Butler, Morgan Freeman, Aaron Eckhart, Angela Bassett, Radha Mitchell, Robert Forster, Melissa Leo
OBSAH filmu Londýn v plameňoch

Biely dom už dobyli a teraz si teroristi zoberú ešte väčšie sústo. Na pohreb britského premiéra sa zídu lídri celého západného sveta a vďaka bezpečnostným manévrom by Londýn v tej chvíli mal byť tým najbezpečnejším miestom na zemi. Namiesto toho sa však stane smrtiacou pascou. Prekvapivé a drvivé útoky za sebou zanechajú svetových vodcov v pozíciách mŕtvol, výbuchy šíria skazu a monumenty anglickej metropoly sú v plamenech. Londýn a západný svet sa behom chvíle ocitnú na kolenách. Hrozivej situácii a budúcnosti v totálnom chaose sa znova postaví Gerard Butler s britským agentom po boku. Záchrana nespočíva v predvídateľných vojenských manévroch, ale v poctivej ručnej práci.  
A na tú sa Butler pripravil už v rámci tréningu na svoju „božskú“ postavu v Bohoch Egypta. V horiacom Londýne sa však nepredstaví ako tyranská mlátička, ale ako inteligentný „sekuriťák“, navyše so zmyslom pre humor. Na otázku pána prezidenta, z čoho že je stvorený, lakonicky odpovedá: „Z bourbonu a zlých rozhodnutí.“
Hereckú zostavu, ktorá sa v Londýne, prepadajúcom sa do ohnivého pekla, pekne zapotí, dopĺňajú také hviezdy ako Morgan Freeman, Aaron Eckhart (v úlohe US prezidenta) či Angela Basset.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *