Votrelec: Covenant


Ridley Scott sa vracia do vesmíru, ktorý stvoril vo svojej kultovej sérii Votrelec.

Orig. názov: Alien: Covenant
Žáner: sci-fi, thriller
Krajina: USA
Réžia: Ridley Scott
Scenár: John Logan, Dante Harper
Kamera: Dariusz Wolski
Hudba: Jed Kurzel
Hrajú: Michael Fassbender, Katherine Waterston, Billy Crudup, Danny McBride, Demián Bichir, Carmen Ejogo, Jussie Smollet, Callie Hernandez, Amy Seimetz, Nathaniel Dean, Alexander England, Benjamin Rigby
OBSAH filmu Votrelec: Covenant

Filmom Votrelec: Covenant sa režisér Ridley Scott (Blade Runner, Gladiátor, Marťan) vracia do vesmíru, ktorý sám stvoril vo Votrelcovi, prvom filme venovanom najstrašnejšiemu mimozemskému monštru filmovej histórie. V najnovšej a ešte desivejšej kapitole sa pripravuje vesmírna loď Covenant kolonizovať vzdialenú planétu na druhej strane galaxie. Zdá sa im, že nový svet, ktorý nečakane objavili je idilickým nezmapovaným rajom. V skutočnosti je to temný a brutálny svet, ktorého hrôzy si nikto z členov posádky nedokázal predstaviť ani v tých najhorších predstavách. Keď sa títo vesmírni pútnici ocitnú tvárou v tvár smrtiacemu monštru, neostáva im nič iné než sa pokúsiť o zúfalý útek z tohto zdanlivo ideálneho raja premeneného na skutočné peklo.

„Vymyslel som koncept, ktorý nás privedie až k pôvodnému Votrelcovi. Vždy ma zaujímalo, prečo si žiadni z tvorcov pôvodných troch pokračovaní nepoložili dve logické otázky: Kto stvoril tieto bytosti a prečo? Vďaka Prometheovi vstal Votrelec z mŕtvych a teraz sa konečne vytvára priestor odpovedať na tieto kľúčové otázky. Dotýkame sa tém smrteľnosti a nesmrtelnosti, umelej inteligencie. Tento diel sa dostáva k samotnému jadru. Sme v ďalšej fáze, „povedal o svojich súčasných a budúcich plánoch Ridley Scott. A zdá sa, že sa máme aj naďalej čoho báť.
Malá chobotnička Deep je všetko, len nie záchranca. Neposedný, tvrdohlavý, zvedavý – všetko, ale naozaj všetko si chce vyskúšať. „Učí sa proste plávať tak, že skočí do vody.“ Morský čert Evo síce ohromuje ostrými zubami, no povesť hlbinného netvora mu však kazí fakt, že je dobrosrdečný, priateľský, pomerne nemotorný a máva aj dlhé vedenie. Kreveta Elis je zasa opatrná až neurotická, zasnená, romantická, no i napriek tomu oboch chlapcov často vyťahuje z problémov. Ale keď príde na vec, pokojne si pred nimi dá dole i pancier. A dravá muréna Maura? Tú trápi, že je osamelá a bez priateľov. Nuž, je ťažké mať kamarátov, keď ich hneď zjete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *