Tancuj, Matilda

Orig. názov: Tancuj Matyldo

Žáner: komédia, dráma

Krajina: Česká republika

Réžia: Petr Slavík

Scenár: Nataša Slavíková, Petr Slavík

Hrajú: Karel Roden, Regina Rázlová, Antonio Šoposki, Zuzana Kanócz, Simona Postlerová, Eva Leinweberová, Miroslav Babuský, Natálie Hejlová, David Depta, Jiří Rendl

Hudba: Michal Pavlíček

V príbehu inšpirovanom skutočnou udalosťou žije uzavretý Karel (Karel Roden) vo svete poriadku a striktných pravidiel, v ktorom nezostáva veľa miesta pre empatiu. Svoju extrovertnú a bohémsku matku Matyldu (Regina Rázlová), bývalú barovú speváčku, navštevuje viac-menej z povinnosti.

Matylda príde nečakane o byt a Karlovi neostane nič iné, než ju vziať k sebe. Ich spolužitie je ale pre neho katastrofou. Najmä keď vyjde najavo, že u Matyldy prepuká Alzheimerova choroba.

Ako možné riešenie sa ponúka, že sa o svojráznu babičku bude starať Karlov syn Pavel (Antonio Šoposki), nezodpovedný švihák pohŕdajúci otcovou profesiou exekútora. Spoločná domácnosť troch rozdielnych temperamentov rôznych generácií prináša množstvo humorných momentov, s postupujúcimi príznakmi choroby skôr tragikomických.

Na prvý pohľad bezvýchodisková situácia prevráti rodine život hore nohami, ale tým, že to nevzdajú, urobia niečo dôležité nielen pre Matyldu, ale aj sami pre seba.