Na hrane zajtrajška

Od režiséra filmov Agent bez minulosti a Mr. & Mrs. Smith.

Orig. názov: Edge of Tomorrow
Žáner: akčný, sci-fi
Krajina: USA
 
Réžia: Doug Liman
Scenár: Christopher McQuarrie, Jez Butterworth
Kamera: Dion Beebe
Hudba: Ramin Djawadi
Hrajú: Tom Cruise, Emily Blunt, Bill Paxton, Jeremy Piven, Lara Pulver, Charlotte Riley, Jonas Armstrong, Marianne Jean-Baptiste, Kick Gurry, Dragomir Mrsic, Lee Asquith-Coe, Madeleine Mantock
OBSAH filmu Na hrane zajtrajška:

V novom sci-fi thrilleri “Na hrane zajtrajška” si pod režisérskou taktovkou Douga Limana (“The Bourne Identity,” “Mr. & Mrs. Smith”) zahrali nominant na Oscara Tom Cruise (“Mission: Impossible”, “Jerry Maguire”) a Emily Blunt (“The Devil Wears Prada,” “The Adjustment Bureau”). Epické dobrodružstvo “Na hrane zajtrajška” sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem, a nevie ju poraziť žiadna zo svetových armád. 
Podplukovník William Cage (Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a následne bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Zabijú ho behom niekoľkých minút. Akoby zázrakom však opäť ožíva na začiatku rovnakého dňa. Znova ho tak čaká boj a rýchla smrť. Znova a znova. Zakaždým je však skúsenejší a dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí príslušníčka Špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Blunt). 
Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou dostať sa k porazeniu nepriateľa o krok bližšie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *